ارسلان عباسیان آلبوم دوم

ارسلان عباسیان یکی از عاشیق های منطقه ارسباران در شهرستان اهر زندگی می کند او از جوانی با ساز قوپوز آشنا شد و با ساز انس گرفت و هر روز با سازش نغمه های گوناگون به زبان مادری خود می خواند او کارش با نام خدا شروع می کند و اگر مشهور شود نیز خودش را نمی گیرد


خرید و دانلود فایل


توضیحات:

عاشیق‏های آذربایجان نوازندگان و آوازخوان‏هایی هستند که اشعار و داستان های ترکی و آذری به یادگار مانده از گذشتگان را با استفاده از سازهای «قوپوز» و «چگور» می سرایند.

رسالت بزرگ عاشیق اینست که هر کجای دنیا نشانه‌‌ای از عشق، معرفت، مردانگی، جوانمردی و وطن پرستی باشند و آن را به اثر هنری ماندگار بدل می‌کند.

او که به خوبی از تاثیر و ماندگاری آواز و موسیقی در ذهن مخاطب خویش آشناست، با روانشناسی منحصر به فرد خود، مفاهیم ارزشمند و حماسه‏های آموزنده‏اش را با جادوی موسیقی در ذهن شنونده حکاکی می‏کند.

آن گونه که عمار احمدی در کتاب خود آورده است، عاشیق‏ها علاوه بر هنرمندی، از احکام شرعی و مسائل دینی نیز مطلع بودند و سروده‏های آنها منحصر به قوم و سرزمین مادرزادیشان نبوده است.

آنها در مدح پیامبر اسلام(ص) و ائمه شیعه (ع) هم شعر می‏سروده‏اند، عاشیق‏ها در تمامی اقوام ترک، ریشه‏ها و هواخواهان فراوان داشته و دارند، گرچه ممکن است در سرزمین‏های مختلف اسامی و عناوین مختلفی داشته باشند، به عنوان مثال در ترکمن صحرا و جمهوری آذربایجان به آنها «باغشی» می‏گویند و در یک سوی ازبکستان «باخشی» صدایشان می‏زنند، در مناطقی دیگر از ازبکستان به آنها می‏گویند «جیرچی»، اما در ترکیه و ایران «عاشیق» نامیده می‏شوند.

خرید و دانلود فایل


فایل های مرتبط ( 10 عدد انتخاب شده )
ریتم ارگ 2017
ریتم ارگ 2017

ارسلان عباسیان آلبوم هشتم
ارسلان عباسیان  آلبوم هشتم

ارسلان عباسیان آلبوم هفتم
ارسلان عباسیان  آلبوم هفتم

ارسلان عباسیان آلبوم ششم
ارسلان عباسیان  آلبوم ششم

ارسلان عباسیان آلبوم پنم
ارسلان عباسیان  آلبوم پنم

ارسلان عباسیان آلبوم چهارم
ارسلان عباسیان  آلبوم چهارم

ارسلان عباسیان آلبوم سوم
ارسلان عباسیان  آلبوم سوم

ارسلان عباسیان آلبوم یک
ارسلان عباسیان  آلبوم یک

فول آلبوم تیمور مصطفی اف3
فول آلبوم تیمور مصطفی اف3

آلبوم تیمور مصطفی اف
آلبوم تیمور مصطفی اف

فروشگاه شخصی خود را راه اندازی نمایید و با آپلود فایل های خاک خورده خود کسب درآمد کنید ایجاد رایگان فروشگاه